500 000 zł dla prawie 200 organizacji zwierzęcych! Jak to możliwe? Sprawdź!

500 000 zł dla prawie 200 organizacji zwierzęcych! Jak to możliwe? Sprawdź!

Już od ośmiu lat Burki i Mruczki otrzymują pomoc, mimo że same nie potrafią o nią poprosić. Mało tego! Z roku na rok do Burków i Mruczków leci coraz większe wsparcie, bo nasza społeczność ambasadorów i miłośników zwierząt rośnie w siłę, a tej siły nic już nie zatrzyma!

Fundacja Psi Los im. Joanny Krupińskiej co roku organizuje zbiórkę na zakup karmy, którą wysyła do najbardziej potrzebujących schronisk i przytulisk w Polsce. Akcję od lat wspiera portal Interia.pl i Radio Kraków. Dzięki niezwykłej mobilizacji zwierzolubów w sumie udało nam się zebrać ponad 500 000 tys. zł! Karma trafiła do niebagatelnej liczby niemal 170 organizacji zwierzęcych i schronisk! Nie chcemy nawet liczyć, ile to ton pysznego jedzonka.

A to tylko jedna z wielu, wielu palet!

Kiedy akcja “Burek sam nie poprosi o pomoc” startowała w 2013 roku, udało się zebrać nieco ponad 2 tys. zł. Przełomem był rok 2016-2017 - w zbiórkach wzięło udział niemal 5 tysięcy osób, przekazując już ponad 30 tysięcy na pomoc bezdomnym psom. Dzięki temu, że intensywnie rozwijamy portal, zgromadzona wokół RatujemyZwierzaki.pl społeczność jest coraz większa i bardziej zaangażowana w pomoc zwierzętom. I to widać!

Prawdziwym szokiem było jednak dla nas to, co działo się na burkowej zbiórce rok później. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu Fundacji Psi Los, portalu Interia.pl, Radio Kraków i naszym, zebraliśmy prawie 70 tys. zł na zakup karmy.

VII edycja akcji “Burek sam nie poprosi o pomoc” przyniosła kolejną falę wzruszeń i - co tu dużo mówić - szoku. Od listopada do stycznia zebraliśmy prawie 150 tys. zł na karmę dla psiaków! Dzięki wsparciu Darczyńców aż 35 organizacji z całej Polski zostało zabezpieczonych i nie musiało martwić się o puste brzuszki swoich podopiecznych!

Koty to wspaniałe stworzenia, niestety często padają ofiarami stereotypu, że zawsze sobie poradzą i nie potrzebują pomocy w takim stopniu, jak bezdomne psy… Efekt jest taki, że żadna instytucja nie dysponuje danymi dotyczącymi liczby bezdomnych, wolnożyjących kotów w Polsce. Problem jest ogromny, a fundacje i stowarzyszenia z roku na rok ledwo wiążą koniec z końcem, by pomóc jak największej liczbie mruczków.

Fundacja Psi Los, oniemiała sukcesem zbiórki na Burka, postanowiła wesprzeć także organizacje, które walczą o lepszy byt dla kotów. Początki nie były łatwe - w 2019 roku udało się zebrać zaledwie 32% kwoty, którą Fundacja początkowo zakładała. Koty nie mają łatwo… Pan Andrzej, organizator akcji i prezes Fundacji Psi Los, nie poddał się jednak i zorganizował drugą edycję mruczkowej zbiórki. I wiecie, co? Pełen sukces! Totalny, wielki sukces! Udało nam się zebrać ponad 100 tys. dla 28 organizacji, dbających o koty!

2020 to szczególny rok, który, chyba możemy tak napisać - przejdzie do historii. Światowa pandemia sparaliżowała wiele obszarów życia, wywołała lęk o niepewną przyszłość. Dla organizacji zwierzęcych był to wyjątkowo trudny okres. Z pomocą ponownie przyszła Funacja Psi Los wraz ze swoimi partnerami - Interią, Radiem Kraków i ogromną liczbą osób, chcących wesprzeć zwierzaki. Wasza pomoc po raz kolejny zwaliła nas z nóg, dosłownie!

Kolejna, XIX edycja akcji "Burek sam nie poprosi o pomoc", już wkrótce. Śledźcie naszą stronę oraz profil Fundacji Psi Los im. Joanny Krupińskiej i bądźcie z nami!