Zobacz najbardziej niezwykłe zbiórki, które zakończyły się 100% sukcesem!

Zobacz najbardziej niezwykłe zbiórki, które zakończyły się 100% sukcesem!

Są takie historie, które na długo zapadają w pamięć. Są takie cele, które wydają się być niemożliwe do osiągnięcia.


Czy uda nam się zapłacić za leczenie? Czy mamy miejsce dla kolejnego bezdomniaka? Czy będziemy w stanie znaleźć mu dom? Czasem pojawiają się trudniejsze wyzwania - co stanie się z naszymi podopiecznymi, jeśli będziemy zmuszeni opuścić teren azylu? Wiele organizacji zwierzęcych staje przed takimi wyzwaniami codziennie... Wtedy z pomocą przychodzą Darczyńcy i my. Chcemy opowiedzieć Wam o historiach, w których niemożliwe naprawdę staje się możliwe. Zielony pasek, który informuje, że zbiórka osiągnęła 100%, to zawsze ogromna radość - zobaczcie zbiórki, które zakończyły się zielonym sukcesem!

W maju 2019 przez Polskę przeszły koszmarne ulewy, w wyniku których schronisko dla psów “Czekadełko” w Wadowicach znalazło się praktycznie pod wodą.

Zniszczeniu uległy boksy, magazyn z żywnością, karma i środki pomocy. Całkowitemu zalaniu uległ świeżo wyremontowany i wyposażony w sprzęt weterynaryjny budynek. Straty były niewyobrażalne…

Zbiórka na schronisko "Czekadełko"

Widząc tę tragedię i wiedząc, że schronisko musi ratować psy i nie będzie mieć czasu na szukanie pomocy, jako portal RatujemyZwierzaki.pl zorganizowaliśmy i poprowadziliśmy zbiórkę środków na pomoc schronisku. Udało nam się zebrać prawie 500 000 zł! Dzięki gigantycznemu zaangażowaniu Pomagaczy schronisko zostało zbudowane od nowa! Nie zawiedli także okoliczni mieszkańcy, strażacy, wędkarze i rybacy, dzięki którym udało się ewakuować wszystkie psy. Część z "powodzian" nigdy już nie wróciła za kraty - bo znaleźli kochające domy. Za blisko pół miliona zł., które razem zebraliśmy, schronisko zakupiło także samochód, dzięki któremu pracownicy mogą bezpiecznie wozić psiaki do nowych domów.

Nowe schronisko, w którym psiaki mają znacznie lepsze warunki
Teraz mają do dyspozycji nowoczesne boksy i wybiegi. A to wszystko dzięki Waszej pomocy!

W styczniu 2019 roku Fundacja dla Szczeniąt Judyta postawiła sobie ambitny cel - wybudować Azyl dla szczeniąt i niepełnosprawnych psów. Środki udało się zebrać w zawrotnym tempie - wystarczyły zaledwie 4 miesiące, by osiągnąć kwotę, potrzebną do postawienia budynku. Załoga Judytowa składa się z jednych z najbardziej zmotywowanych aktywistów, jakich udało nam się poznać.

A już niebawem będziemy mogli zdradzić Wam więcej szczegółów, dotyczących kolejnego wielkiego projektu Judytowa - Kliniki Chorób Zakaźnych!

Nie tylko los psów leży naszym Pomagaczom na sercu.

Szansę na swój własny kawałek świata dostały też… jeże! Fundacja Primum walczyła o azyl dla nich 8 miesięcy. Dzięki 170 000 zł, które zebraliśmy na zbiórce, Fundacja zakupiła działkę, przylegającą do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Jeżurkowo w Skierdach i postawiła na niej woliery dla jeży i wiewiórek. Dzięki temu, zamiast ratować 200 jeży, jak do tej pory, mogą pomóc aż 500 kolczastym zwierzakom rocznie.

Ale na tym nie koniec! Ekipa Jeżurkowa idzie za ciosem i powiększa swój ośrodek. Razem udało nam się zebrać już 85 tys., by rozbudować azyl! Zbiórka nadal trwa, do jej zakończenia zostało już naprawdę niewiele! Zebrane środki pozwolą na postawienie nowej woliery, dzięki której pomoc otrzymają też inne gatunki ssaków, na przykład borsuki.

AKTUALIZACJA 15.10.2020 - kiedy pisaliśmy ten artykuł, do końca zbiórki na rozbudowę Jeżurkowa nadal brakowało kilku tysięcy zł. Dzięki niesamowitej mobilizacji Darczyńców, udało się zazielenić pasek dla jeżyków i ich przyjaciół!

Te historie pokazują, że dzięki wytrwałości, zaangażowaniu i naszej małej pomocy każda zbiórka ma szansę na "zielony pasek"!