Wasze wsparcie płynie szerokim strumieniem do zwierząt z Ukrainy!

Wasze wsparcie płynie szerokim strumieniem do zwierząt z Ukrainy!

Od wybuchu wojny w Ukrainie minęło już kilka tygodni, podczas których wiele organizacji dla zwierząt stanęło na wysokości zadania i zaoferowało pomoc i ludziom i zwierzętom. Niestety, co chwilę docierają dramatyczne informacje o sytuacji w Ukrainie... Dlatego postanowiliśmy pokazać Wam, jak dużo udało się do tej pory zrobić ze środków, które dzięki Wam zgromadziliśmy na naszej zbiórce.

www.ratujemyzwierzaki.pl/ukraina-zwierzeta

Dzięki Wam opłacamy magazyn na dary, który koordynuje Fundacja Mikropsy oraz zapłaciliśmy za transport darów do Ukrainy. Magda z Fundacji Mikropsy razem z zastępem ochotników i wolontariuszy (między innymi z Fundacji Ostatnia Szansa, Runa, Pegasus) pomagają także osobom z Ukrainy, które przyjechały ze swoimi zwierzętami. Zorganizowali między innymi opiekę dla kobiety, jej starszych rodziców i ich 16 kotów.

Dzięki Waszym wpłatom mogliśmy też opłacić transport darów, który organizowała Fundacja Kudłaty Kumpel.

Pomoc poleciała także fundacje, które działają na granicy i w Polsce. Dzięki Wam środki na pomoc powędrowały do Fundacji Ostatnia Szansa i Sosnośląskie Koty do adopcji KOTłownia.

Podjęliśmy też współpracę z Fundacją Kejtersi, która między innymi pomaga ukraińskim opiekunom zwierząt, którzy przyjechali ze swoimi czworonogami do Poznania. Chcemy wesprzeć ich w przygotowaniu wyprawek dla opiekunów oraz opłaceniu leczenia zwierząt, które w przytłaczającej liczbie pilnie potrzebują opieki weterynaryjnej. Już niebawem pokażemy Wam, co udało się kupić dla zwierzaków i ile z nich wymaga także leczenia, które dzięki Waszemu wsparciu będziemy mogli opłacić.

Pierwszy psiak, który otrzymał od nas wyprawkę. Przyjechał do Polski razem ze swoją opiekunką i jej dwoma synami.

Przygotowujemy się też do wysłania kilkudziesięciu palet z karmą dla psów i kotów do schronisk w Ukrainie. Nowe informacje już niedługo, dlatego śledźcie zbiórkę i wypatrujcie kolejnej fali dobra!