Przekaż swoje 1,5 % podatku na potrzebujące zwierzęta!

Przekaż swoje 1,5 % podatku na potrzebujące zwierzęta!

W schroniskach przebywa ogromna liczba bezdomnych psów i kotów, które czekają na swój jedyny, wymarzony dom. Nieznana jest dokładna liczba zwierząt, żyjących na ulicach i w lasach, błąkając się w poszukiwaniu jedzenia. Potrzeb jest ogrom…

RatujemyZwierzaki.pl to największa platforma w Polsce, na której organizacje zwierzęce zdobywają środki na pomoc dla zwierząt w potrzebie. Niestety, bez środków nie da się pomagać - są podstawą w ratowaniu. Wspieramy współpracujące z nami organizacje, bo wiemy, że dzięki temu zwierzaki mają realną szansę na lepsze życie!

Jak dotychczas pomógł Twój 1%?

Dotacje

W 2022 roku postanowiliśmy zmienić formułę naszego konkursu, w ramach którego od 3 lat kupowaliśmy nowe samochody interwencyjne - Zwierzakobusy - dla Fundacji i Stowarzyszeń charytatywnych. Podążając za potrzebami Organizacji, z którymi współpracujemy, stworzyliśmy niepowtarzalną w skali Polski akcję "Łap dotacje na Organizacje!". Ideą konkursu było, podobnie jak w poprzednich latach, stworzenie przez Fundacje i Stowarzyszenia Skarbonek konkursowych.

Finaliści, którzy zgromadzili na swoich skarbonkach najwięcej Darczyńców, wygrywali od nas dotacje na ratowanie zwierząt. Łącznie przekazaliśmy ponad 500 tysięcy zł, które poprawiły los zwierząt. O tym, co udało się za te środki zdziałać, przeczytacie tutaj.

Bardzo nam zależało, aby Organizacje otrzymały środki, których nie byliby w stanie zebrać na standardowych zbiórkach, a które pozwolą im działać. Stąd właśnie oparliśmy konkurs o Skarbonki - zebrane na nich środki Fundacje i Stowarzyszenia również przeznaczą na pomoc zwierzętom w potrzebie.

Przygotowujemy też kolejną akcję w czerwcu, która ma ten sam cel - pomóc w ratowaniu zwierząt. Organizacje będą mogły wygrać od nas małe dotacje w ramach konkursów, organizowanych w naszych social mediach. Więcej informacji już niedługo! Naszym celem jest stworzenie ogólnopolskiego funduszu pomocowego, w ramach którego Organizacje będą mogły zdobyć dotacje na swoją działalność. Jest to bardzo ważna inicjatywa, bo niestety Fundacje i Stowarzyszenia zajmujące się zwierzętami nie mają dedykowanej żadnej instytucji, która przyznaje środki na walkę z bezdomnością zwierząt.

Zwierzakobusy

Większość organizacji zwierzęcych nie posiada żadnego środka transportu, nie wspominając o samochodzie dostosowanym do przewożenia zwierząt. Jazda autem, do którego nie można wstawić specjalnej klatki, jest zwyczajnie niebezpieczna zarówno dla zwierzaka, jak i pasażerów. Transportując zwierzęta samochodem osobowym, organizacje muszą jechać kilka razy i nadrobić wiele kilometrów (a więc i tracić pieniądze na paliwo), by dojechać do weterynarza z kilkoma zwierzakami.

Dla jednych będzie to zwykłe auto, a dla nas to kosmos auto. Niezmiernie się cieszymy. Już przez trzy dni zrobiłem 160 kilometrów. A to tylko po Poznaniu, gdzie między Domem Szynszylowym a przychodnią mamy odległość prawie 20 kilometrów. – Radosław Sobczak z Fundacji Puchaty Patrolu

Dzięki temu, że Darczyńcy zaufali nam i przekazali swój jeden procent podatku, mogliśmy zorganizować jedyną taką w Polsce akcję wyposażania organizacji w samochody do transportu zwierząt - Zwierzakobusy. Wasz jeden procent zdziałał cuda, bo mogliśmy kupić aż 15 zupełnie nowych samochodów, którymi jeżdżą organizacje z całej Polski. Miesięcznie przewożą kilkaset zwierząt, potrzebujących pomocy!

Jak będzie pomagać Twoje 1,5% podatku?

Będziemy organizować kolejne akcje, które pomagają zwierzętom! Wiemy, że w natłoku obowiązków związanych z ratowaniem zwierząt Fundacje i Stowarzyszenia nie zawsze mają czas na tę najbardziej żmudną i trudną pracę - zbieranie środków na opłaty za leczenie i utrzymanie swoich futrzastych podopiecznych. Dlatego pomagamy organizacjom w dotarciu do osób, które mają serca otwarte na potrzeby tych najsłabszych i najbardziej bezbronnych. Współpracowaliśmy już z Google Pay i OLX, dzięki czemu zwierzaki otrzymały ogromne wsparcie.

Cały czas rozwijamy portal tak, aby pomagać zwierzakom i promować właściwe postawy wobec nich. Przeprowadzamy wywiady z aktywistami, behawiorystami czy żywieniowcami, tworzymy treści edukacyjne, pokazujemy, jak reagować, kiedy trafimy na ranne, dzikie zwierzę, a przed nami jeszcze cała masa pomysłów i akcji, które mają jeden cel - zachęcać dobrych ludzi do dbania o zwierzęta.

Jesteśmy jedyną organizacją w Polsce, która za zebrane z 1,5 % środki pomaga wielu organizacjom naraz.  Tworzymy portal od lat i wiemy, że mamy jeszcze dużo do zrobienia, ale dzięki Twojemu 1,5% podatku będziemy o krok bliżej, by skutecznie przeciwdziałać przemocy wobec zwierząt i bezdomności!

Przekaż swój 1,5 % dla zwierząt, ten drobny gest ma wielką moc! Aktualne dane Fundacji RatujemyZwierzaki.pl: KRS: 0000819398.

Skorzystaj z narzędzi, które ułatwią Ci oddanie Twojego procenta podatku, wchodząc na naszą specjalną stronę.