Przekaż swoje 1,5% podatku na czworonogi!

Przekaż swoje 1,5% podatku na czworonogi!

Czy zdajecie sobie sprawę, z jakimi problemami na co dzień borykają się fundacje zwierzęce? Problemy finansowe to główna przyczyna, która spędza sen z powiek osobom, które walczą o los czworonożnych istot. A co za tym idzie, brakuje im karmy i nie mają jak opłacić leczenia weterynaryjnego. Wiele Organizacji charytatywnych dla zwierząt nie posiada własnościowego azylu, samochodu, czy poduszki finansowej. A właśnie te rzeczy są dla nich najważniejsze...

Wtedy z odsieczą przychodzimy MY! Pomagamy fundacjom w zdobyciu środków finansowych na leczenie i utrzymanie zwierząt, organizujemy mniejsze i większe akcje, które pomagają im swobodnie działać i ratować jak największą liczbę bezdomnych i zranionych istot. To wszystko jest możliwe tylko dlatego, że wspieracie nas, przekazując swój 1,5% podatku dla zwierząt!

Aktualne dane: Fundacja Ratujemy.pl, KRS: 0000819398.

Czym jest 1,5% podatku?

Półtora procent podatku to dobro w gratisie! A formalnie to 1,5 % podatku dochodowego osób fizycznych, który podatnicy mogą przekazywać organizacjom pożytku publicznego (OPP) zgodnie z własną wolą. Osoby, które są już na emeryturze lub rencie, również mogą przekazać swoje półtora procent. Każdy polski podatnik może samodzielnie zdecydować, do kogo ma trafić część tego podatku. Jeśli podatnik nie wskaże, komu chce przekazać te środki, trafią one do Skarbu Państwa.

Czy firmy mogą przekazać 1,5% podatku?

Pod pojęciem "firmy" może kryć się działalność gospodarcza prowadzona przez osobę prawną, jak na przykład spółka czy przedsiębiorstwo państwowe jak i przez osobę fizyczną. Półtora procent podatku może natomiast przekazać tylko osoba fizyczna, czyli:

  • podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych,
  • podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych,
  • podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku.

Warto zachęcić swoich pracowników do przekazania 1,5% podatku na jeden określony cel - zwierzaki. Jest to fajny sposób na solidarność i integracje w grupie.

Jak przekazać 1,5% podatku na zwierzęta?

Wszystkie narzędzia do rozliczenia 1,5 % podatku znajdziesz na naszej stronie - tutaj. Wyślij wsparcie dla zwierzaków - jeszcze nigdy nie było to tak proste!

Dlaczego warto przekazać swoje 1,5% podatku na bezdomne zwierzęta?

Ciebie nic to nie kosztuje, a dla tych bezbronnych istot to nieoceniona pomoc! Dzięki środkom z 1,5% podatku kupiliśmy aż 15 Zwierzakobusów, które służą Organizacją prozwierzęcym, a także przekazaliśmy im łącznie ponad 1,2 mln zł dotacji.

www.ratujemyzwierzaki.pl/kociarka
www.ratujemyzwierzaki.pl/dosercaprzytulpsa
www.ratujemyzwierzaki.pl/szopowisko

Dotacje to ogromny zastrzyk pieniędzy, który pozwolił Organizacjom opłacić zaległe rachunki weterynaryjne, zakupić karmę, dokonać remontu azylu lub schroniska, czy zapewnić ogrzewanie na zimę... A to wszystko możliwe tylko dzięki Waszemu 1,5% podatku!

Dołącz do naszej społeczności i przekaż 1,5% podatku dla bezdomnych zwierząt! Aktualne dane: Fundacja Ratujemy.pl, KRS: 0000819398.