Zwierzakobus - co to za zwierz?

Zwierzakobus - co to za zwierz?

W zeszłym roku portal RatujemyZwierzaki.pl po raz pierwszy zbierał środki z 1% podatku. Niewiele myśląc, postanowiliśmy przekazać zgromadzone środki na zakup samochodów interwencyjnych, służących do przewożenia bezdomnych zwierząt - czyli "Zwierzakobusów"!

Dzięki Darczyńcom, którzy przekazali nam swój 1% podatku, mogliśmy zakupić Zwierzakobusy. Przekazaliśmy je organizacjom, cieszącym się ogromnym zaufaniem, z którymi lubimy współpracować i którym z całych sił kibicujemy. Ratują bezdomne zwierzęta, nie patrząc na nic. Interweniują tam, gdzie nie każdy odważyłby się nawet wejść... Zwierzakobusy powędrowały do Fundacji Dla Szczeniąt Judyta, OTOZ Animals Zielona Góra oraz Chełmskiej Straży Ochrony Zwierząt.

Samochody interwencyjne są w zasadzie niezbędne, by organizacje charytatywne dla zwierząt mogły działać.

To dzięki nim bezdomne zwierzaki można odbierać od znęcających się nad nimi właścicieli, zabierać ze skandalicznych warunków, lasów, rowów… Zwierzakobusy służą także do transportu do lecznic, domów tymczasowych i stałych.

Transport koców, ręczników, pościeli, karmy - darów od Pomagaczy

Zapotrzebowanie na Zwierzakoubsy widać szczególnie wtedy, kiedy dochodzi do dużej, trudnej i głośnej interwencji - jak ta w schronisku w Radysach. Interwencja ma na celu pomoc zwierzętom, które tkwią w schronisku w Radysach - schronisku nazywanym "mordownią"... Miejscu bez wolontariatu, w którym całe lata tkwiło 1300 psów. Nieleczone, jedzące odpadki, nigdy niewychodzące poza kojec psy dziczeją tam, coraz bardziej bojąc się człowieka i świata zewnętrznego. Kilka organizacji podjęło się niezwykle trudnego wyzwania i dąży do zamknięcia schroniska w Radysach.

Fundacja Dla Szczeniąt Judyta aktywnie działa w Radysach, z których zabrała kilkadziesiąt psów. Samochodem mogli także przewozić karmę, koce i środki czystości.

Pies z Radys w drodze do Fundacji Dla Szczeniąt Judyta

W tym roku postanowiliśmy zwrócić się do Darczyńców i samych organizacji z pytaniem, kto według nich, najbardziej potrzebuje Zwierzakobusa. Informacje o tym, jak przekazać nam swój 1%, znajdziesz tutaj. Jeśli zaś chcecie dowiedzieć się więcej o tym, czym są Zwierzakobusy i dlaczego są tak ważne, zerknijcie tutaj i przeczytajcie wywiad z Zosią z RatujemyZwierzaki.pl o samochodach interwencyjnych - zwierzakobusach.