1,5% podatku - prosty i skuteczny sposób na ratowanie zwierząt

1,5% podatku - prosty i skuteczny sposób na ratowanie zwierząt

Komu mogę przekazać 1,5% podatku?

Czy wiesz, że nie wszystkie Organizacje, posiadające status Organizacji Pożytku Publicznego mogą otrzymać 1,5% podatku? Aby móc korzystać z przywileju otrzymywania 1,5%, należy spełnić szereg dodatkowych wymagań. Fundacja RatujemyZwierzaki.pl (KRS: 0000819398) otrzymała status OPP w ubiegłym roku, dlatego znajdziecie nas na listach www.ekrs.ms.gov.pl  oraz www.niw.gov.pl.

Jak mogę przekazać 1,5% podatku?

Aby przekazać 1,5% swojego podatku, należy wypełnić odpowiedni formularz PIT. Formularz ten można znaleźć w urzędzie skarbowym lub pobrać ze strony internetowej Ministerstwa Finansów. Należy w nim wpisać nazwę i numer KRS wybranej organizacji. Jeśli natomiast korzystasz z usługi e-PIT, numer KRS będzie już wpisany w odpowiednią rubrykę - taki, jaki podałeś/podałaś w poprzednim roku. Jeśli teraz pierwszy raz oddajesz swoje 1,5% podatku, pole będzie puste.  Istotne jest to, że KRS Fundacji RatujemyZwierzaki.pl uległ zmianie. Od teraz posługujemy się numerem KRS 0000819398. Jeśli chcesz oddać nam swoje półtora procent, pamiętaj, żeby wpisać poprawne i aktualne dane. Możesz też skorzystać z przygotowanych przez narzędzi, które ułatwią Ci rozliczenie podatku online - wejdź na naszą dedykowaną stronę.

Na co mogą zostać przeznaczone środki z 1,5% podatku?

Środki, które nasza Fundacja otrzyma z 1,5% podatku, zgodnie z prawem muszą być przekazane wyłącznie na prowadzenie działalności pożytku publicznego. Działalność pożytku publicznego to taka działalność, która przyczynia się do pozytywnej zmiany w społeczeństwie, służy pomocy innym ludziom, środowisku czy zwierzętom.

Czy wiesz, że przekazując swoje 1,5% Fundacji RatujemyZwierzaki.pl, wspierasz jednocześnie inne Fundacje i Stowarzyszenia?


Jesteśmy jedyną Organizacją w Polsce, która pomaga na taką skalę wielu Fundacjom i Stowarzyszeniom naraz. Dzięki Waszym wpłatom z ubiegłorocznych zbiórek 1% podatku mogliśmy wesprzeć kilkadziesiąt Organizacji dla zwierząt. Wyposażyliśmy je w Zwierzakobusy — samochody do interwencji oraz przekazaliśmy dotacje, czyli środki pieniężne na ratowanie zwierząt. Szczególnie ważna dla nas jest nasza ostatnia akcja"Łap dotacje na Organizacje", w wyniku której mogliśmy przekazać dziesiątki tysięcy zł na ratowanie zwierząt w potrzebie.

Jesteśmy jedyną organizacją w Polsce, która przyznaje dotacje Fundacjom i Stowarzyszeniom, chroniących zwierzęta. Żadna inna placówka ani instytucja nie daje możliwości uzyskania pieniędzy na walkę o zwierzęta. Możemy działać tylko i wyłącznie dzięki temu, że przekazujecie nam swój procent podatku.

Podopieczny Fundacji Psierociniec, która otrzymała od nas 50 000 zł na utrzymanie Psierotek!️

Zwierzęta to istoty, które zasługują na naszą opiekę i troskę - co do tego nikt z nas nie ma wątpliwości. Niestety, wiele z nich jest bezbronnych wobec ludzkiego okrucieństwa i potrzebuje naszej pomocy, aby przetrwać. Dlatego też warto przekazywać 1,5% na ratowanie zwierząt, aby zapewnić im lepsze życie.

Przekazywanie 1,5% na ratowanie zwierząt jest prostym i skutecznym sposobem na wsparcie organizacji, które zajmują się ochroną zwierząt. Taki gest może pomóc w realizacji naszej misji, a także w pozyskaniu dodatkowych środków na ich działalność. Organizacje te często są w stanie wykonać więcej dobra dla zwierząt, jeśli mają dostęp do dodatkowych środków finansowych.

To również okazja do wyrażenia naszej troski i empatii w stosunku do zwierząt. Może to być nasza osobista deklaracja, że jesteśmy zaniepokojeni losem zwierząt i że chcemy pomagać im w jakikolwiek sposób, jaki jest w naszej mocy. Wsparcie organizacji zajmujących się ratowaniem zwierząt może przyczynić się do zmiany postaw społeczeństwa w stosunku do zwierząt. Poprzez edukację i uświadamianie ludzi o potrzebie ochrony zwierząt, możemy zachęcić ich do działania i wprowadzenia pozytywnych zmian w ich codziennym życiu.

Warto pamiętać, że każda, nawet najmniejsza kwota, może mieć duży wpływ na życie zwierząt.


Nowe dane Fundacji RatujemyZwierzaki.pl: KRS: 0000819398
Pobierz potwierdzenie darowizn, by zapłacić mniejszy podatek