Dzieci i pracownicy Domu Dziecka w Kaliszu niosą dobro!

Dzieci i pracownicy Domu Dziecka w Kaliszu niosą dobro!

Każdy z nas, duży i mały, obchodzi Dzień Dziecka! Z tej okazji chcielibyśmy przedstawić Wam pewną niesamowitą ekipę dzieciaków, dla których los zwierząt jest bardzo ważny. Od ponad roku dzieci, mieszkające w Domu Dziecka w Kaliszu, wspierają różne zbiórki, które mają pomóc zwierzakom w potrzebie. Tym sposobem mali Pomagacze i małe Pomagaczki wsparły już kilkanaście zwierząt!

A jak to się zaczęło? Zapytaliśmy Panią, pracującą w Domu Dziecka, z którą mamy regularny kontakt, kto wpadł na pomysł zaangażowania dzieci w wirtualną pomoc zwierzakom.

Na pomysł zbiórek wpadła pani Aneta. Kiedyś pełniła w Domu Dziecka rolę wychowawczyni, teraz jest pedagożką w naszej placówce. Pani Aneta ma bardzo dużo angażujących zajęć, dlatego przekazała tą akcję jednemu z wychowawców. Nasze dzieci często korzystają z dobroci serc ludzi dobrej woli, więc pomyśleliśmy, że one też mogą symbolicznie pomoc komuś, kto tego potrzebuje - a nasi bracia mniejsi potrzebują wsparcia.

Jednym z psiaków, któremu pomogli nasi dzisiejsi mali bohaterowie, jest suczka Julia. Jak informowała Stowarzyszenie Zwierzoluby Mielec, która zajęła się Julką: "suczka była wykorzystana i zaniedbana do granic możliwości, w podziękowaniu przywiązana do drzewa. Dźwigała na uszach i łapkach 3 kilogramy filcu i brudu. Nieruchoma, zrezygnowana, jakby czekała na kolejny cios..."
"Dzięki wsparciu, które popłynęło do Julki, ta odzyskała psią godność. Jest pięknym psem o cudownym charakterze. Nikt już nie odda jej straconych lat, ale dzięki Waszej pomocy Julia dostała od nas najlepszą opiekę. DZIĘKUJEMY każdemu, kto pomógł udostępniając zbiórkę, wpłacając choćby złotówkę. Dobro powraca, my to wiemy". www.ratujemyzwierzaki.pl/julia

Zbiórki organizowane są w naszym domu od kilku lat, czasem kupowaliśmy karmę, smakołyki. Czasem zanosiliśmy legowiska, drapaki od wychowawców, robiliśmy zbiórkę koców na zimę. Nawet adoptowaliśmy psiaka "wirtualnie". Niestety nie mogliśmy chodzić do schroniska, zwłaszcza z małymi dziećmi, dla bezpieczeństwa dzieci i zwierząt. Ostatnio wybieraliśmy chorego pieska albo kotka i to dla niego przeznaczaliśmy kwotę, zebraną przez dzieci i wychowawców.

Dzieci wsparły też zbiórkę organizowaną przez Zwierzaki z Mińska, aby pomóc bezdomnym kotom.
Kociaki są już bezpieczne!


Teraz kółkiem przyjaciół zwierząt zajmuje się Pani Ewa. To ona wpadła na pomysł, aby co miesiąc inny wychowanek wybierał "swojego" potrzebującego zwierzaka. W ten sposób  podjęliśmy współpracę z Wami.

https://www.instagram.com/p/CXQ_DaLMC2P/, https://www.instagram.com/p/Cb7xBAwMXVD/

I tak od ponad roku już dzieci wspierają zwierzęta, którym chcą pomóc. Zawsze nas to wzrusza!