Zostań Pomocną Firmą i sprawdź, jak możesz pomagać zwierzakom jako firma!

Zostań Pomocną Firmą i sprawdź, jak możesz pomagać zwierzakom jako firma!

Jak zarejestrować się na RatujemyZwierzaki.pl jako firma?

Nic prostszego! Klikasz w Rejestracja (prawy górny róg), a następnie wybierasz, że chcesz pomagać jako Firma. Od tej chwili możesz pokazać, że jesteś społecznie odpowiedzialny a Twoja firma dba o to, by dzielić się dobrem.

Wejdż na www.ratujemyzwierzaki.pl/, zarejestruj się i zostań Pomocną Firmą!

Jako Pomocna Firma możesz wspierać zwierzaki na kilka sposobów:

  • Wpłata jednorazowa na konkretną zbiórkę (tutaj),
  • Stała Pomoc, czyli comiesięczny, edytowalny przelew na konkretną organizację - (tutaj)
  • Skarbonka - możesz ją założyć na konkretną zbiórkę lub organizację.

Każde wsparcie ma znaczenie, bo pozwala organizacjom zwierzęcym działać!

Co to znaczy, że firma jest odpowiedzialna społecznie?

W obecnych czasach dla wielu osób istotne jest to, by firmy, z których usług czy produktów korzystają, były odpowiedzialne społecznie. Patrycja Załuska, ekspertka rynku pracy SWPS i właścicielka RE:START KARIERY, podkreśla, że wiele firm jest coraz aktywniejszych społecznie a dobroczynność jest stałym elementem ich działalności. Co ciekawe, Załuska wskazuje też, że zaangażowanie w charytatywność wpływa na samych pracowników, którzy utożsamiają się z wartościami firmy - i samą firmą - widząc, że ta troszczy się o innych.

Marzena Strzelaczyk, która jest prezeską i dyrektorką Odpowiedzialnego Biznesu, zauważa, że polski biznes zaczyna dostrzegać, jaką rolę pełni w życiu nie tylko gospodarczym, ale i społecznym. Są to z pewnością pozytywne zmiany, dzięki którym być może uda się rozwiązać więcej problemów społecznych, niż działając w pojedynkę.

I nie jest istotne, czy wesprzeć potrzebujących decyduje się wielka firma, czy lokalne przedsiębiorstwo. Chodzi bowiem o promowanie prospołecznych postaw, a wszyscy wiemy, że każda zmiana zaczyna się od drobnych gestów. I od nas wszystkich, bo razem tworzymy siłę, która ma moc!

Inicjatywy i firmy, które wsparły zwierzaki

Niestety, koszty ratowania są wielkie a potrzeby zdają się nigdy nie kończyć. I tu z pomocą przychodzą ludzie o dobrych sercach, którzy chcą się dzielić swoim dobrem z tymi, którzy tego najbardziej potrzebują! Pokażemy Wam kilka pięknych inicjatyw, w których biznes wyszedł naprzeciw potrzebom zwierzaków!

Pani Olga postanowiła udostępnić swojego ebooka o częstych błędach w języku angielskim biznesowym, prosząc o wpłaty na Fundację Ostatnia Przystań.

"Akcja #pomocnepresety została stworzona z myślą o podopiecznych z Fundacji Dar Serca. Wspólnie z Kamilą chciałyśmy jednak dać Wam coś od siebie, stąd powstał pomysł na stworzenie pod akcję naszych autorskich presetów. Po wpłacie minimalnej kwoty - 10 zł otrzymacie link do ich pobrania". Sukces skarbonki spowodował, że dziewczyny postanowiły powtórzyć akcję, tym razem kierując ją do Fundacji Westy do Adopcji, dla których również zebrały ponad 20 tys. zł. Łącznie ich akcje wsparło prawie 2,5 tys. osób!

Merixstudio z okazji Walentynek zorganizowało skarbonkę dla Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Jeży NASZE JEŻE. W zależności od wysokości darowizny dla jeżolków, Merixstudio wysyłało Pomagaczom walentynkowe niespodzianki.

A może by tak zaadoptować osiołka? Społeczność Railme.com poprzez skarbonkę wsparła osiołka Fuzia z Fundacji Człowiek Dla Zwierząt.

15-letni Fuzi, osiołek zaadoptowany przez społeczność Railme.com

Te piękne inicjatywy połączyły ludzi, którzy chcą wspierać zwierzaki! Dzięki drobnym (lub ogromnym, jak kto może!) gestom czynimy świat lepszym miejscem. Może i jest to oklepany frazes, ale... w zasadzie co jest złego w oklepanych frazesach? Przecież to sama prawda!