❗️Wszystkie najpotrzebniejsze informacje, formularze i akcje dotyczące zwierząt na Ukrainie

❗️Wszystkie najpotrzebniejsze informacje, formularze i akcje dotyczące zwierząt na Ukrainie


Na naszych oczach rozgrywa się dramat. Wojna jest właśnie teraz, realnie, po sąsiedzku. To cierpienie, którego wielu z nas nie potrafi sobie wyobrazić… Cierpią ludzie, ale na wojnach cierpią też zwierzęta, które same o pomoc nie poproszą. Wiemy, że teraz liczy się działanie! Nie możemy pozostać obojętni na to, co obecnie ma miejsce. Dlatego zebraliśmy dla Was pakiet informacji, w jaki sposób możecie przekazać realną pomoc naszym sąsiadom! Wszyscy wiemy, że obecnie ta pomoc jest naprawdę na wagę złota.

Weź udział w Ogólnopolskiej Zbiórce Pomoc Zwierzętom z Ukrainy

Nie mogliśmy pozostać obojętni na otaczającą nas rzeczywistość. Wiemy, że los zwierząt jest dla Was ważny i też nie chcecie siedzieć bezczynnie. Dlatego utworzyliśmy Ogólnopolską Zbiórkę Pomoc Zwierzętom z Ukrainy. Zbiórka ta powstała, by pomóc ukraińskim zwierzętom. Będziemy w stałym kontakcie z organizacjami pomocowymi działającymi na rzecz zwierząt, które zgłoszą się do nas z prośbą o wsparcie.


Udostępniaj zbiórkę i nagłaśniaj ją w social mediach oraz wśród rodziny i znajomych - wspólnymi siłami możemy zdziałać więcej! #RatujemyZwierzakizUkrainy

Dołącz do grup, aby być na bieżąco

Środowisko kynologicznie intensywnie działa, aby pomóc przekraczać granicę osobom ze zwierzętami. Fundacja Dobrych Zwierząt utworzyła grupę Kynolodzy - Kynologom na Ukrainie, która zrzesza wolontariuszy zaangażowanych w projekt pomocy zwierzętom na Ukrainie. Jeśli czujesz gotowość do zaangażowania się w projekt, to śledź grupę, by być na bieżąco.

Ponadto obserwuj grupę Pomoc dla Zwierząt w Ukrainie, która zamieszcza obecne potrzeby i formy pomocy dla zwierzaków z Ukrainy. To tutaj możesz zadeklarować konkretną chęć pomocy. W odpowiednio utworzonych przez administratorów postach, możesz deklarować swoją pomoc w komentarzach i uzupełniać odpowiednie formularze.

Zadeklaruj chęć pomocy

Możesz śmiało zadeklarować konkretną formę pomocy, poprzez uzupełnienie odpowiednich formularzy. To bardzo istotne, aby deklarować chęć pomocy w zaufanych źródłach. Poniżej zamieszczamy dla Was linki, które być może okażą się pomocne w odnalezieniu odpowiedniej formy pomocy, na którą chcecie się zdecydować. Możecie skorzystać z formularza lub dodać komentarz pod odpowiednim postem w grupie.

 • zgłoszenie osób, które potrzebują pomocy: LINK
 • zgłoszenie chęci pozostania domem tymczasowym dla zwierząt z Ukrainy: LINK oraz LINK
  To formularz dedykowany zarówno hodowcom, jak i indywidualnym posiadaczom oraz opiekunom psów, którzy wyrażają chęć pozostania domem tymczasowym dla zwierząt z Ukrainy.
 • zgłoszenie chęci transportu uchodźców ze zwierzętami: LINK
  To formularz dedykowany osobom, wyrażającym chęć pomocy w transporcie uchodźców, którzy zabrali ze sobą swoje zwierzęta domowe.
 • zgłoszenie chęci pomocy dla lekarzy weterynarii i lecznic: LINK
  To formularz skierowany do lekarzy weterynarii i lecznic weterynaryjnych, które chcą zadeklarować swoją wolontariacką pomoc dla zwierząt uchodźców, uciekających przed konfliktem zbrojnym na Ukrainie.

W grupie Pomoc dla zwierząt w Ukrainie są wyodrębnione posty, gdzie możecie deklarować chęć pomocy, zgłaszając ją w komentarzu. Bardzo istotne jest to, aby pozostawić kompleksowy zestaw informacji: miasto, województwo, możliwości pomocy (np. liczba zwierząt, czas na jaki możesz przyjąć zwierzaka i inne istotne informacje) - to oczywiście w zależności od tematyki posta:

 • zgłoszenie chęci zostania domem tymczasowym: LINK  
 • zgłoszenie chęci pomocy w transporcie: LINK
 • zgłoszenie chęci pomocy zwierzętom gospodarskim: LINK
 • zgłoszenie chęci pomocy dla weterynarzy, behawiorystów i groomerów: LINK

Poszerzaj swoją wiedzę i udostępniaj sprawdzone, zaufane informacje

Pamiętaj, aby na bieżąco aktualizować wiedzę. Obecne zalecenia i rozporządzenia zmieniają się bardzo dynamicznie. Sprawdzaj, czy udostępniane przez Ciebie informacje są dalej aktualne.

Tutaj - LINK - znajdziecie wszystkie aktualne informacje, dotyczące procedur przemieszczania zwierząt z Ukrainy do Polski.

Konta, które warto obserwować

Te profile starają się wrzucać aktualne informacje, zmiany i informacje o akcjach pomocowych:

PieskiDla

Weterynarz też człowiek

Filet z psa

Prezka z pudełka

Pamiętajcie, aby udostępniać tylko sprawdzone informacje i zbiórki. Nie dajcie się panice. Wojna to niewyobrażalny dramat, ale jesteśmy tutaj razem.

Wspólnie możemy zdziałać więcej! Udostępniajcie nasz artykuł w swoich social mediach, niech kompleks informacji dot. form pomocy dotrze do jak największej liczby osób!