1,5 % - jeden mały gest, by zwierzaki spały spokojnie!

1,5 % - jeden mały gest, by zwierzaki spały spokojnie!

Jesteśmy jedyną fundacją w Polsce, która na taką skalę wspiera organizacje w niesieniu pomoc zwierzakom. Większość organizacji zwierzęcych boryka się z problemami finansowymi i niedoborami wolontariuszy i pracowników. Wiele z nich nie posiada własnych samochodów, przytulisk ani środków na działania.

Wtedy z odsieczą przychodzimy my! Pomagamy organizacjom w zdobywaniu środków na leczenie, organizujemy akcje, dzięki którym nawet te malutkie fundacje i stowarzyszenia mają szansę swobodnie działać, edukujemy i promujemy postawy prozwierzęce. To wszystko jest możliwe dlatego, że wspieracie nas, przekazując nam swój 1,5 % podatku.

Czym jest 1,5 % podatku?

Półtora procent podatku to przede wszystkim drobny gest, który ma wielką moc! A bardziej formalnie to 1,5 % podatku dochodowego osób fizycznych, który podatnicy mogą przekazywać organizacjom pożytku publicznego (OPP) zgodnie z własną wolą. Osoby, które są już na emeryturze lub rencie, również mogą przekazać swoje półtora procent. Każdy polski podatnik może samodzielnie zdecydować, do kogo ma trafić część tego podatku. Jeśli podatnik nie wskaże, komu chce przekazać te środki, trafią one do Skarbu Państwa.

My uważamy, że zwierzaki warto wspierać! Sprawdź, jak możesz przekazać swoje 1,5 % i jaką on ma moc!

Czy Firmy mogą przekazywać 1,5 % podatku?

Pod pojęciem "firmy" może kryć się działalność gospodarcza prowadzona przez osobę prawną, jak na przykład spółka czy przedsiębiorstwo państwowe jak i przez osobę fizyczną. Półtora procent podatku może natomiast przekazać tylko osoba fizyczna, czyli:

  • podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych,
  • podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych,
  • podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku.

Warto jednak zachęcić swoich pracowników do przekazania 1,5 % podatku na jeden, określony cel - zwierzaki! To buduje poczucie solidarności w grupie i działania w jednym celu.

Jak przekazać 1,5 procent podatku na zwierzęta?

Wszystkie narzędzia do rozliczenia 1,5 % podatku znajdziesz na naszej stronie: sprawdź, jak przekazać półtora procent na zwierzaki. Wspieranie zwierzaków jeszcze nigdy nie było tak proste!

Dlaczego warto przekazać swoje 1,5 %?

Tym małym gestem zmieniasz świat na lepsze. Tak po prostu. Dzięki Waszemu wsparciu kupiliśmy już 15 Zwierzakobusów - samochodów do transportu zwierząt. Zorganizowaliśmy dziesiątki akcji, wsparliśmy mnóstwo fundacji i stowarzyszeń, które nie miały pieniędzy, by działać dla zwierząt. Mieli za to podopiecznych, którym nie mogli wytłumaczyć, że nie mają na karmę czy leczenie.

25 milionów podatników - tyle osób razem może przekazać ogromne kwoty na miliony małych potrzeb. Dołącz do nas, zostań elementem wielkiej siły!